Všeobecný lekár
Portál vseobecny-lekar.info určite nemá nahradiť návštevu Vášho všeobecného lekára (praktického lekára), má len pomôcť a informovať o základných diagnózach. Nepodceňte chorobu a navštívte všeobecného lekára!
Advertisement

Ako dostanete testosterón do tela prirodzene?

Testosterón je mužský pohlavný hormón tvorený najmä v semeníkoch a v menšej miere aj v kôre nadobličiek. Hormón testosterón má obrovský vplyv na mužskú sexualitu a reprodukciu. Aj jeho zásluhou si užívate kvalitný a plnohodnotný sexuálny život, priaznivo vplýva na rast svalovej hmoty, ktorú zároveň aj spevňuje, napomáha takisto rastu vlasov a ochlpenia, udržaniu hustoty kostí a množstva červených krviniek v obehu a prechádza napríklad aj vzniku srdcových ochorení či osteoporózy.
V prípade, že máte podozrenie na zníženú hladinu testosterónu – odpozorujete to napríklad aj tým, že máte problémy s koncentráciou a pamäťou, prichádza u vás k erektilnej dysfunkcii alebo celkovému poklesu sexuálnej aktivity či depresiám; netreba ešte vešať hlavu. Je viacero tipov na to, ako zvýšiť hladinu testosterónu vo vašom tele.
1. Žiadny stres a zdravá hmotnosť
Je dokázané, že stresom sa vo vašom tele produkuje zvýšené množstvo kortizolu, ktorý môže účinky testosterónu blokovať. Vyskúšajte teda trocha viac relaxovať a snažte sa od problémov viac odosobniť. Takisto, udržiavanie si zdravej hmotnosti nemôže nikomu uškodiť. Okrem iného to prospieva aj hladine testosterónu vo vašom tele.
2. Dostatok spánku a menej alkoholu
Spánok nielen pomáha celkovej regenerácii organizmu, ale tiež udržiava vysokú hladinu testosterónu a rastového hormónu v tele. Nadmerné množstvo alkoholu ešte nikdy nikomu nepomohlo a vedzte, že nepomáha ani optimálnemu pomeru testosterónu.
3. Viac zeleniny, vitamínu D a zinku
Zelenina, predovšetkým brokolica, kapusta, kel, kaleráb a čínsku kapustu tiež pomôžu tomu, aby testosterón z vášho organizmu nemizol, ale naopak sa vytváral. Takisto aj vitamín D nielenže dokázateľne zvyšuje hladinu testosterónu v tele, ale je nevyhnutný aj pre zdravý vývoj spermií. Rovnako je to aj so zinkom, ktorý napomáha produkcii testosterónu a pomáha tiež obnovovať zničené svalové tkanivá, čo pravdepodobne najviac ocenia športovci.
Nedostatok testosterónu môže spôsobiť nielen problémy v spálni, ale aj ďalšie zdravotné ťažkosti. Ak teda trpíte jeho nedostatkom, je načase začať s tým niečo robiť. So správnou hladinou testosterónu v organizme sa dostaví nielen kvalitnejší sexuálny život, ale takisto aj psychická pohoda a zlepšenie fyzickej výkonnosti.

Leave a Reply

www.emedik.sk
Rýchly test potravinovej intolerancie - testuje naraz až 59 potravín a výsledky máte už do 40 minút

www.food-detective.sk

produkty pre zdravie a relax

Diagnostické testy - drogové, ovulačné, tehotenské a iné diagnostické testy

ortézy, bandáže

focusing.sk - rýchle, presné a tiché meranie telesnej teploty, bez stresu a budenia zo spánku.

Biolampa Biostimul do 24 hodín doma od e-liecba.sk

http://www.okluzory-latkove.cz/ Látkové okluzory s periférnou blokáciou pre deti pre liečbu tupozrakosti a škúlenia, pohodlné, motivující. na výber 40 obrázků, pro chlapce i dievčatá..

Pokud Vás trápí vysoký krevní tlak, vybírejte pouze certifikované tlakoměry. Komfortné prenosne masážne stoly a príslušenstvo k masážnym stolom.

KX Laser - účinná laserová terapie na základě současných poznatků lékařského vývoje

Ogstudiovoziky.sk - Predaj a servis elektrických invalidných vozíkov a skútrov.