Všeobecný lekár
Portál vseobecny-lekar.info určite nemá nahradiť návštevu Vášho všeobecného lekára (praktického lekára), má len pomôcť a informovať o základných diagnózach. Nepodceňte chorobu a navštívte všeobecného lekára!
Advertisement

Ako na virózy?

Prečo studené počasie zvyšuje počet ľudí, ktorý sú nachladnutý? Vysvetlenie je jednoduché. Ak sa málo oblečiete, bude Vám napríklad zima na nohy a ruky. V týchto miestach sa telo horšie prekrvuje, teda nie je dostatočne zásobené kyslíkom. V takejto situácii je telo organizmus náchylný aby postil vírus do tela.
Škodlivý vírus spôsobujúci problémy horných dýchacích ciest nie je jede. Najviac , ale majú veľkú schopnosť sa meniť, takže organizmus si nie je schopný vytvoriť protilátky, tak ako pri iných ochoreniach. Napríklad, ako ovčie kiahne, ktoré človek prekoná iba raz. Na vírusoch je zákerná schopnosť sa meniť. Predstavte si napríklad fabriku, kde pracuje päťdesiat ľudí. Jeden je chorý, ale chodí do práce, tak nakazí desať kolegov. Medzi tým sa uzdraví, postupne sa však nakazí polovica firmy. Prvý nositeľ víru môže časom ochorieť znovu- dostanie sa k nemu vírus, ktorý pôvodne sám rozniesol, lenže teraz je už pozmenený. Jedinou možnosťou, ako sa vírusom brániť, je posilňovať imunitu. Niektorý ľudia ju majú dobrú a preto neochorejú, ani keď bude okolo nich kýchať desať kolegov. A teda ako toho dosiahnuť? Rady sú jednoduché, ale výsledok neistý.
Každý všeobecný lekár vám povie, že imunita výrazne závisí na tom ako máte náročnú prácu, alebo ako sa viete vyrovnať so stresom. Taktiež na genetických predpokladoch a mieste kde žijete. Je jasné že človek ktorý práve prežíva stres v práci a ešte k tomu býva uprostred mesta vedľa frekventovanej cesty plnej výfukových splodín, na tom bude horšie.

Čo teda pomáha?

Dostatok vitamínov zo zeleniny a ovocia, kvalitné bielkoviny (mäso, syry), vhodný odpočinok a pohyb na čerstvom vzduchu. Ten otužuje celý organizmus, zvyká ho na zmeny teplôt. Naopak len malý význam majú umelé multivitamíny, okrem celaskonu. Čo robiť, keď nás choroba premôže? Najlepšie je ležať v posteli, veľmi veľa piť a veľa spať. Človek, ktorý chorobu prechodí sa môže liečiť voľne predajnými liekmi určenými na potláčanie príznakov vírusov. Sú to tak často tak často v televízii propagované „zázračné“ pilulky, ktoré vám majú pomôcť. Býva v nich obsiahnutý vitamín C, látky potláčajúce bolesť, kašeľ, prípadne teplotu.

Antibiotiká proti vírusom neúčinkujú

Veľa ľudí, keď bolí v krku, si úplne zle myslia, že im pomôže antibiotikum. A sú nahnevaný, keď im ho praktický lekár nepredpíše. Totiž viróza je spôsobovaná vírusmi a na ne antibiotiká nezaberajú. Tie sú určené proti baktériám.

 

E-shop, který dbá o vaše skutečné zdraví prozdravi.cz myslí na každou nemoc, která by vás mohla postihnout. U každé nemoci máme produkty, které doporučují skuteční odborníci v oboru. Pokud vás trápí například Viróza, tak se podívejte co doporučuje lékař. Online lékárna prozdravi.cz vám nabídne 3% slevu na další objednávku a téměř 1500 produktů.

 

www.emedik.sk
Rýchly test potravinovej intolerancie - testuje naraz až 59 potravín a výsledky máte už do 40 minút

www.food-detective.sk

produkty pre zdravie a relax

Diagnostické testy - drogové, ovulačné, tehotenské a iné diagnostické testy

ortézy, bandáže

focusing.sk - rýchle, presné a tiché meranie telesnej teploty, bez stresu a budenia zo spánku.

Biolampa Biostimul do 24 hodín doma od e-liecba.sk

http://www.okluzory-latkove.cz/ Látkové okluzory s periférnou blokáciou pre deti pre liečbu tupozrakosti a škúlenia, pohodlné, motivující. na výber 40 obrázků, pro chlapce i dievčatá..

Pokud Vás trápí vysoký krevní tlak, vybírejte pouze certifikované tlakoměry. Komfortné prenosne masážne stoly a príslušenstvo k masážnym stolom.

KX Laser - účinná laserová terapie na základě současných poznatků lékařského vývoje

Ogstudiovoziky.sk - Predaj a servis elektrických invalidných vozíkov a skútrov.