Všeobecný lekár
Portál vseobecny-lekar.info určite nemá nahradiť návštevu Vášho všeobecného lekára (praktického lekára), má len pomôcť a informovať o základných diagnózach. Nepodceňte chorobu a navštívte všeobecného lekára!
Advertisement

Nervové poruchy- diel I.

Všetci poznáme pocit a brnenie v „presedenej“ alebo „preležanej“ nohe, ktoré vznikajú prechodným stlačením nervu. Poruchy nervového systému však bývajú veľmi bolestivé a veľké. Avšak pomáhať vedia najmä rôzne potravinové doplnky.

Čo sú nervové poruchy?

Poruchy môžu byť rôzne, ale najčastejšie postihujú obe časti nervového systému: centrálny nervový systém, skladajúci sa z mozgu, miechy a periférnych nervov, ktorými sú vedené vzruchy z mozgu do celého tela, končatín, srdca, čriev, kože, ľadvín a iné. Úzkostne stavy a nespavosť môžu byť spôsobené premrštenou reakciou centrálneho nervového systému na stres. Poruchy mentálnych funkcii charakteristických pre Alzheimerovú chorobu, sú spôsobované závažnou stratou mozgových buniek, podobne ako pri Parkinsonovej chorobe, kde je výrazne poškodená mozgová komunikácia. K priamym poruchám periférneho nervového systému patrí napríklad neuralgia, znížená citlivosť, pocity brnenia až veľmi silné tlakové bolesti.

Príznaky nervových porúch

-          Znížená citlivosť, brnenie a mravenčenie až pálčivá bolesť v nohách, lýtkach alebo priamo v     rukách

-          strata citlivosti v končatinách

-          vystreľujúca bolesť, najčastejšie v dolných končatinách

všeobecný lekár

Príčiny nervových porúch

Všetky nervy vedené telom sa zoskupujú do zväzkov a sú chránené tukovým krytom, nazývaným myelínová pochva.
Pretrvávajúca znížená citlivosť, mravenčenie alebo bolestivosť sa prejavujú pri poškodení tejto pošvy, alebo priamo zápalom, stlačením či poranením nervových vlákien. Nervové bunky potrebujú ku svojej funkcii vhodnú výživu a dostatočné zásobenie krvou. Tvorba tukových usadenín v menších tepnách (ateroskleróza) je hlavná príčina zníženia krvného obehu v periférnych nervoch. Je to obvykle spôsobené stravou s vysokým obsahom tukov a vysokým krvným tlakom a nadváhou.
Znížená citlivosť a mravenčenie pri niektorých poruchách nemávajú zrejmú príčinu. Býva to často postupujúce nervové ochorenie, spojené s vysokou hladinou cukru v krvi. Tento stav je známi ako diabetická neuropatia a postihuje postihuje predovšetkým dolné končatiny. Nižšia citlivosť a bolesti v oblasti hornej končatiny môžu byť syndrómom častej poruchy karpálneho tunela.

www.emedik.sk
Rýchly test potravinovej intolerancie - testuje naraz až 59 potravín a výsledky máte už do 40 minút

www.food-detective.sk

produkty pre zdravie a relax

Diagnostické testy - drogové, ovulačné, tehotenské a iné diagnostické testy

ortézy, bandáže

focusing.sk - rýchle, presné a tiché meranie telesnej teploty, bez stresu a budenia zo spánku.

Biolampa Biostimul do 24 hodín doma od e-liecba.sk

http://www.okluzory-latkove.cz/ Látkové okluzory s periférnou blokáciou pre deti pre liečbu tupozrakosti a škúlenia, pohodlné, motivující. na výber 40 obrázků, pro chlapce i dievčatá..

Pokud Vás trápí vysoký krevní tlak, vybírejte pouze certifikované tlakoměry. Komfortné prenosne masážne stoly a príslušenstvo k masážnym stolom.

KX Laser - účinná laserová terapie na základě současných poznatků lékařského vývoje

Ogstudiovoziky.sk - Predaj a servis elektrických invalidných vozíkov a skútrov.