Všeobecný lekár
Portál vseobecny-lekar.info určite nemá nahradiť návštevu Vášho všeobecného lekára (praktického lekára), má len pomôcť a informovať o základných diagnózach. Nepodceňte chorobu a navštívte všeobecného lekára!
Advertisement

Nervové poruchy- diel II.

K udržaniu dobrého stavu Vášho nervového systému pravidelne primajte vitamín B. Vitamín B6 pôsobí protizápalovo, čo je zvlášť dôležité pre pacientov trpiacich diabetickou neuropatiou alebo syndrómom karpálneho tunelu. Gamalinolenová kyselina v púpavovom oleji je tiež veľmi prospešná pri liečení diabetickej neuropatie.

Vitamín B12, jeho nedostatok mávajú ľudia vyššieho veku, ten udržiava vo výbornom stave myelinové pošvy, rovnako ako esenciálne mastne kyseliny rybieho tuku alebo ľanového oleja, ktoré zaisťujú dobrú komunikáciu medzi mozgom a nervovými bunkami.
Alfa-lipoová kyselina má silné antioxidačné účinky. Horčík je tiež veľmi dôležitý pre prenos nervových a svalových vzruchov, jeho nedostatok môže byť príčinou podráždenosti a nervozity.

Zoznam odporúčaných doplnkov stravy odporúčaný všeobecnými lekármi

- púpavový olej
- vitamín B12
- rybí tuk
- alfa- lipoová kyselina
- horčík
- Ghinko biloba
- sušené borievky

všeobecný lekár

Čo ešte môžeme urobiť pre prevenciu?

1. Cvičte aby ste si zlepšili krvný obeh
2. Nečinnosť zvyšuje nervové problémy, preto neseďte alebo nestojte príliš dlho
3. Nervové bolesti môže zmierniť masť s žihľavou nasadená 3x denne

Podľa Belgickej štúdie uskutočnenej na pacientke s poškodením nervov ovládajúcich telesné funkcie nekontrolované vôľou, napr. tep, peristaltika atď., bolo zistené že Ghinko biloba môže zvrátiť diabetické poškodenie nervov. Chorým denne podávali 400 mg Ghinko biloby alebo placebo. Po štyroch mesiacoch sa u pacienta, ktorý dostával Ghinko bilibu, sa zlepšili nervové funkcie, zatiaľ čo u tých, ktorý dostávali placebo sa stav zhoršil. K potvrdeniu týchto výsledkov sú potrebné ešte ďalšie štúdie, aby bolo možné zistiť, či ide dosiahnuť rovnakých výsledkov s menšími dávkami.
Orechy a ryby sú bohaté na esenciálne mastné kyseliny a, ktoré môžu mať veľmi liečivé účinky na nervy. Skúste jesť tieto potraviny aspoň dva krát denne.
Ovsový výťažok je veľmi dobre známi svojím povzbudzujúcimi účinkami na nervy, hlavne pri poruchách spojených s depresiami a vyčerpaním. Je možné ho užívať vo forme obilnín, v džúse vyčačkanom z mladých rastlín alebo vo forme tinktúry.

www.emedik.sk
Rýchly test potravinovej intolerancie - testuje naraz až 59 potravín a výsledky máte už do 40 minút

www.food-detective.sk

produkty pre zdravie a relax

Diagnostické testy - drogové, ovulačné, tehotenské a iné diagnostické testy

ortézy, bandáže

focusing.sk - rýchle, presné a tiché meranie telesnej teploty, bez stresu a budenia zo spánku.

Biolampa Biostimul do 24 hodín doma od e-liecba.sk

http://www.okluzory-latkove.cz/ Látkové okluzory s periférnou blokáciou pre deti pre liečbu tupozrakosti a škúlenia, pohodlné, motivující. na výber 40 obrázků, pro chlapce i dievčatá..

Pokud Vás trápí vysoký krevní tlak, vybírejte pouze certifikované tlakoměry. Komfortné prenosne masážne stoly a príslušenstvo k masážnym stolom.

KX Laser - účinná laserová terapie na základě současných poznatků lékařského vývoje

Ogstudiovoziky.sk - Predaj a servis elektrických invalidných vozíkov a skútrov.