Všeobecný lekár
Portál vseobecny-lekar.info určite nemá nahradiť návštevu Vášho všeobecného lekára (praktického lekára), má len pomôcť a informovať o základných diagnózach. Nepodceňte chorobu a navštívte všeobecného lekára!
Advertisement

Oblečte sa do roboty

Hovorí sa, že práca vonku na čerstvom vzduchu je zdravá. Lenže v zime, keď poriadne prituhne, môže byť práve naopak -  zdraviu škodlivá. Prinajmenšom hrozí prechladnutie, o tých horších následkoch hovoriť nebudeme. Nebezpečenstvo pri práci vo vonkajšom prostredí však hrozí aj zamestnancom na cestách či koľajisku. Všetko sa však dá vyriešiť vhodným oblečením. 

Jednoduché riešenie

Ak sa nevybavíte poriadnym pracovným oblečením, hrozí vám nielen prechladnutie, ale aj zranenie. Najmä na miestach s prevádzkou vozidiel. Nešťastnej náhode však môže značnou mierou zabrániť vhodné zateplené výstražné reflexné pracovné oblečenie. Veľký výber týchto odevov, vrátane rady doplnkov, ponúka firmám aj jednotlivcom množstvo firiem. Poviete si napríklad, že za mrazu radšej z chalupy nevyjdete, ale aby bolo vo vnútri teplo, potrebujete naštiepať drevo. Teplá prešívaná pracovná bunda a vyhriate rukavice vám vtedy prídu určite vhod.

V teple i za mrazu

Firmy, ktoré sa zaoberajú predajom pracovného oblečenia, rátajú ako s jemnými jesennými mrazmi, tak aj krutými zimnými. Vyberať si môžete zo zateplených kombinéz alebo vatovaných kabátov, búnd, viest, nohavíc a nezabúdajte ani na teplú obuv, rukavice a bezpečnostné čiapky. Zaujímavé sú zimné zateplené bundy, ktoré sa väčšinou vyrábajú z nepremokavého polyesteru s paropriepustnou vrstvou polyuretánu a s kapucňou v golieri. Kutilovia určite využijú aj vatované pracovné kabáty, ktoré majú tiež kapucňu.

Nezabúdajte na spodnú bielizeň

Novinkou medzi pracovným oblečením je termoprádlo  z funkčných vlákien, ktoré má okrem odvodu potu od tela a systém na udržiavanie telesnej teploty aj antibakteriálne vlastnosti. Hrejivé tričká s krátkym i dlhým rukávom, rovnako ako spodky si môžete v špecializovaných obchodoch zakúpiť v pánskom, dámskom i detskom prevedení. Údržba termoprádla je veľmi jednoduchá, rýchlo schne, nežehlí sa a je povrchovo i tvarovo stále.

Hore i dole

Nezabúdajte, že pri obliekaní platí jedno základné pravidlo, a to, že v teple musíte mať najmä koncové časti tela – teda ako nohy, tak aj hlavu. Ak budete v zime pri práci mrznúť od nh alebo vám bude na hlavu padať sneh, verte, že prechladnutie na seba nenechá dlho čakať.  Zimné špeciálne upravená pracovná obuv (členková i holeňová) však dokáže pohodlie zaistiť. Do vlhkého prostredia sú napríklad vhodné zateplené čižmy z PVC, do väčších mrazov potom napríklad zateplená holeňová bezpečnostnú obuv pre profesionálne použitie s izoláciou proti chladu. Hlavu pred mrazmi dobre ochráni špeciálna pletená bezpečnostná  čiapka alebo zateplené šiltovky s ochranou uší. A pre zahriatie skrehnutých prstov existuje veľké množstvo pracovných zateplených rukavíc z najrôznejších materiálov, chrániacich zároveň proti prerezaniu, žieravinám podobne.

Myslite na svoju hlavu

Ochrana hlavy je nevyhnutnou výbavou pracovníkov. Využitie bezpečnostných čiapok nájdete v stavebníctve, priemyselnej výrobe, poľnohospodárstve či potravinárstve. Z kategórie ochrany hlavy si môžete vybrať z ponuk pracovných prilieb, bezpečnostných čiapok či jednorazových čiapok.  Svoju bezpečnosť neberte na ľahkú váhu. Je nesmierne dôležité zvoliť vhodný výrobok, ktorý spoľahlivo ochráni hlavu. Zdravie a bezpečnosť sú prioritou v akomkoľvek pracovnom prostredí a v neposlednom rade zlepšuje väčšie pohodlie i ochranu pracovníkov. To vedie k zlepšenej produktivite a zhode s bezpečnostnými požiadavkami.

Spĺňa vaša prilba bezpečnostné normy?

Ochranné prilby majú byť ľahké a maximálne bezpečné. Bezpečnosť zistíme tak, že je na nich uvedené, že vyhovujú normám EN 397.
Ochranné čiapky sú vhodným doplnkom ochrany hlavy, pracovné čiapky so šiltom s vnútornou výstuhou z plastu alebo bez výstuže. Zakúpiť si môžete aj pracovné čiapky v signálne farbe, aby ste na ceste boli viac viditeľní.

Leave a Reply

www.emedik.sk
Rýchly test potravinovej intolerancie - testuje naraz až 59 potravín a výsledky máte už do 40 minút

www.food-detective.sk

produkty pre zdravie a relax

Diagnostické testy - drogové, ovulačné, tehotenské a iné diagnostické testy

ortézy, bandáže

focusing.sk - rýchle, presné a tiché meranie telesnej teploty, bez stresu a budenia zo spánku.

Biolampa Biostimul do 24 hodín doma od e-liecba.sk

http://www.okluzory-latkove.cz/ Látkové okluzory s periférnou blokáciou pre deti pre liečbu tupozrakosti a škúlenia, pohodlné, motivující. na výber 40 obrázků, pro chlapce i dievčatá..

Pokud Vás trápí vysoký krevní tlak, vybírejte pouze certifikované tlakoměry. Komfortné prenosne masážne stoly a príslušenstvo k masážnym stolom.

KX Laser - účinná laserová terapie na základě současných poznatků lékařského vývoje

Ogstudiovoziky.sk - Predaj a servis elektrických invalidných vozíkov a skútrov.