Všeobecný lekár
Portál vseobecny-lekar.info určite nemá nahradiť návštevu Vášho všeobecného lekára (praktického lekára), má len pomôcť a informovať o základných diagnózach. Nepodceňte chorobu a navštívte všeobecného lekára!
Advertisement

Pitný režim a obsah H2O v strave

Vhodný pitný režim

Doplňovanie tekutín, pre ktorý sa vžil pojem pitný režim, je spôsob, ako pokryť ich každodenné straty. Vždy je dôležité udržať rovnováhu medzi príjmom a výdajom tekutín. Zakaždým by sme sa mali napiť ešte skôr ako pocítime smäd. Ak chceme zistiť, či príjmami dostatok tekutín, stačí sa pozrieť, aké je silné sfarbenie moču. Pokiaľ má moč tmavú farbu, je to známka nedostatočného zásobenia tekutinami. Pozor ale na niektoré doplnky stravy, menovite vitamínové výživové doplnky zafarbujú moč.
Najlepšie je vypiť  2 až 3 litre tekutín denne

Samozrejme, pokiaľ sa hýbeme v horúcom prostredí, ťažko pracujeme alebo športujeme, musí byť príjem tekutín omnoho viac. Záleží na skladbe jedálničku: pokiaľ je základom zelenina, ovocie a mliečne výrobky, môže byť  príjem tekutín formou nápojov o niečo nižší.  Príjem tekutín by mal byť plynulí v priebehu dňa. Pocit, že v zamestnaní stačí vypiť šialku kávy, ktorá je silne močopudná, a potom stačí to dohnať večer, je mylný a nebezpečný. Základom pitného režimu majú byť nekalorické nápoje, hlavne voda, najlepšie minerálna s nízkou až strednou mineralizáciou, s vyváženým pomerom minerálov.

Aké sú riziká nedostatočného prímu tekutín?

Nedostatok  tekutín spôsobuje dehydratáciu organizmu, čo vnímajú zo všetkého najskôr mozgové bunky. Preto dochádza k bolestiam hlavy, až poruchám psychiky. Akútny nedostatok vody  sa prejavuje smädom (strata od  2% telesnej hmotnosti), väčšie straty vody vedú  k poklesu psychickej a fyzickej výkonnosti, pocitu slabosti, nevoľnosti až ku kŕčom. Chronický nedostatok  vody ma za následok stálu unavenosť, pokles výkonnosti (často sa to stáva u športovcov) a samozrejme väčšia pravdepodobnosť vzniku ľadvinových kameňov.

IBM v zdravotnictví

 

Najväčší problém s dodržaním majú:

Deti: môžu mať horšie školské výsledky, sú podráždené, respektíve majú väčšiu náchylnosť na chorľavosť a ochorenia ľadvín a močových ciest.
Seniori: vnímanie pocitu smädu ju u dôchodcov oslabené, pitný režim je často zlý kvôli ich lenivosti.
Pracovne preťažený ľudia- nedostatok času vedie k pitiu iba kávy, dehydratácia spôsobená pitím malého množstva vody, spôsobuje nesústredenosť.

Všeobecný lekár

www.emedik.sk
Rýchly test potravinovej intolerancie - testuje naraz až 59 potravín a výsledky máte už do 40 minút

www.food-detective.sk

produkty pre zdravie a relax

Diagnostické testy - drogové, ovulačné, tehotenské a iné diagnostické testy

ortézy, bandáže

focusing.sk - rýchle, presné a tiché meranie telesnej teploty, bez stresu a budenia zo spánku.

Biolampa Biostimul do 24 hodín doma od e-liecba.sk

http://www.okluzory-latkove.cz/ Látkové okluzory s periférnou blokáciou pre deti pre liečbu tupozrakosti a škúlenia, pohodlné, motivující. na výber 40 obrázků, pro chlapce i dievčatá..

Pokud Vás trápí vysoký krevní tlak, vybírejte pouze certifikované tlakoměry. Komfortné prenosne masážne stoly a príslušenstvo k masážnym stolom.

KX Laser - účinná laserová terapie na základě současných poznatků lékařského vývoje

Ogstudiovoziky.sk - Predaj a servis elektrických invalidných vozíkov a skútrov.